Baza lokalowa

O nas

Przedszkole Niepubliczne nr1 „Mali Europejczycy” zlokalizowane jest w dwóch budynkach.
Budynek nr 1 ul. Jaśminowa 3

Nowoczesny, jednopiętrowy budynek został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z obowiązującymi normami dla obiektów przedszkolnych (data rozpoczęcia użytkowania: styczeń 2011r.). Jest atrakcyjnie położony - w cichej uliczce w pobliżu osiedla bloków mieszkalnych i szkoły podstawowej.
Jego atutem są przestronne, słoneczne sale, dostosowane na parterze dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz dla dzieci z inną niepełnosprawnością. Budynek oraz przylegający do niego plac zabaw są ogrodzone i całodobowo monitorowane.
Ogród przedszkolny jest wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych dostosowany do wieku dzieci oraz spełniający obowiązujące normy.
Placówka stwarza możliwości uczęszczania do niej dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi.
W przedszkolu funkcjonuje 5 grup, uczęszczają do nich dzieci w wieku 2,5-6 lat.
Na dzień 1 września 2016. w budynku nr 1 pracuje 7 nauczycielek. Nadzór pedagogiczny pełni 1 osoba powołana na to stanowisko (nauczyciel dyplomowany). Zatrudniamy pedagoga - logopedę i pedagoga specjalnego. Jest zatrudnionych 10 osób - pomocy nauczyciela. Dodatkowo zatrudniony jest 1 pracownik administracji, 2 kucharki, 1 woźna oddziałowa.
W budynku do dyspozycji dzieci i personelu są:

pięć sal do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych, jeden pokój do pracy indywidualnej, jadalnie zlokalizowane w salach dydaktycznych, łazienki z toaletami dla dzieci przy salach dydaktycznych, szatnia dla dzieci, nowoczesna kuchnia, zaplecze administracyjne i socjalne, ogród i plac zabaw wyposażony w drewniany sprzęt sportowy.

Budynek nr 2 (ul. Czereśniowa 8-10)

Jednopiętrowy budynek użytkowo-mieszkalny, którego parter jest wynajmowany i zaadaptowany na przedszkole.
Jego atutem jest przestronność sal zabaw i położenie w pobliżu bloków mieszkalnych i domków jednorodzinnych. Do budynku przynależy parking z 5 miejscami parkingowymi. Budynek jest całodobowo monitorowany.
Na podstawie umowy dzierżawy, dzieci mogą korzystać z ogrodu przedszkolnego przy Przedszkolu Miejskim nr 2, który znajduje się po drugiej stronie ulicy. Ogród i plac zabaw jest wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych dostosowany do wieku dzieci oraz spełniający obowiązujące normy.
Placówka stwarza możliwości uczęszczania do niej dzieci niepełnosprawnych, dzieci ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi.
W przedszkolu funkcjonują 2 grupy, uczęszczają do nich dzieci w wieku 2,5-7 lat.
Na dzień 1 września 2018r. w budynku nr 2 pracują 3 nauczycielki, oraz 4 pomoce nauczyciela. Nadzór pedagogiczny pełni 1 osoba powołana na to stanowisko (nauczyciel dyplomowany).
W budynku do dyspozycji dzieci i personelu są:

dwie sale do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych, jeden pokój do pracy indywidualnej, jadalnie zlokalizowane w salach dydaktycznych, łazienka z toaletami dla dzieci, szatnia dla dzieci, zaplecze kuchenne,socjalne, zapewniono stały i nieograniczony dostęp do ogrodu i placu zabaw wyposażonego w drewniany i metalowy sprzęt sportowy.