Teatr Rodziców

Nasze przedszkole od września 2013 roku realizuje projekt pt. „Rodzice w Teatrze”. Celem tego projektu jest rozwijanie u dzieci zainteresowań artystycznych oraz poszukiwanie inspiracji twórczej w bajkach. Dzieci w sposób pośredni podczas słuchania bajek czy oglądania przedstawień teatralnych poznają różne bajki. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć. Projekt ma na celu rozwijać wyobraźnię oraz twórczą osobowość dziecka poprzez zabawę, teatr i muzykę. W wieku przedszkolnym środowiskiem najbardziej oddziałującym na dziecko i kształtującym kontakt z literaturą jest dom rodzinny.

Koło Teatralne zrealizowało dotychczas 10 przedstawień i w obecnym roku szkolnym planujemy kolejne.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców chętnych do udziału w przedstawieniach o zgłaszanie się do p. Arletty Daniłow (wychowawczyni w grupie I). Gwarantowana dobra zabawa na próbach i bezcenna radość dziecka, które zobaczy swoją Mamę lub Tatę na scenie.